Blog Online Fitness

5 potravinových doplňků, bez kterých se při hubnutí neobejdete
Rady, tipy, triky

5 potravinových doplňků, bez kterých se při hubnutí neobejdete

11.01.2019
Ať už chcete hubnout nebo jen rýsovat, cvičení a zdravá strava jsou samozřejmě základ. Hubnutí je ale třeba trochu „dopomoct“ i jinak. Máme pro vás tipy na potravinové doplňky, které zaručí, že vaše snaha ve fitku a v kuchyni nepřijde vniveč!

 

Jak se zorientovat v obrovském množství potravinových doplňků? Připravili jsme přehled těch nejdůležitějších, které by vám při hubnutí neměly doma chybět. A máme pro vás i doporučení, kdy je užívat, aby byl efekt co nejvyšší.

Účinný spalovač, který vás nakopne před cvičením

Asi nejdůležitější z potravinových doplňků podpoří vaši snahu zhubnout spalovače tuků. Ty kombinují různé druhy látek, které podporují spalování. Spalovače s přídavkem kofeinu navíc stimulují organismus k vyšším výkonům, což zajišťuje lepší výkon při cvičení a jeho větší efektivitu.

Vhodným produktem pro podporu spalování může být například spalovač FAT KILLER, který obsahuje vyváženou kombinaci látek Citrus aurantium, L-karnitin a Guarana, určenou pro ženy. Přídavek kofeinu vás navíc opravdu nakopne k vyšším výkonům, takže jeho užití se doporučuje především před cvičením. V netréninkových dnech je možné užívat ráno, abyste lépe spalovala po celý den.

Produkty podporující spalování bez kofeinu

Pokud jste senzitivní na kofein a cvičíte večer, mohou pro vás být vhodnější spalovače bez přídavku kofeinu. Existují různé alternativy těchto spalovačů, obvykle obsahují přírodní látky, které pomáhají zrychlit metabolismus.

Jedny z nejúčinnějších přírodních látek obsahují plody palmy açaí které jsou bohaté na vlákninu, antioxidanty, minerály nebo nenasycené mastné kyseliny a podporují tak rychlejší spalování. Nejlepší je dodávat je tělu právě v doplňcích, jako je například ACAI BOOST, kde je jeho koncentrace nejvyšší. Stejně jako u předchozího spalovače doporučujeme užívat před cvičením nebo ráno po probuzení v netréninkových dnech.

Hubnout můžete, zatímco spíte

Nevěříte, že můžete spalovat i v noci? Z omylu by vás vyvedl německý výzkumník Detlef Pape, který je přesvědčen, že ve fázi hlubokého spánku vyplavujeme růstový hormon, jemuž můžeme laicky říkat i „spalovač tuku“. Spalování v noci navíc můžete podpořit potravinovým doplňkem NIGHT BURNER, který skvěle doplňuje spalovače. Sníte-li 2 až 3 tobolky po večeři, v nočních hodinách se zvýší rychlost vašeho metabolismu.

 

 

BCAA i Carnitin nejsou jen pro chlapy

Máte-li tukové polštáře, six pack ani vyrýsované tělo z nich nevybudujete. Takže základem je upravit jídelníček a zařadit intenzivní tréninky – kardio i silové cvičení. Spalujte, budujte, zpevňujte! A když už se do toho pustíte se vší parádou, myslete také na ochranu a regeneraci svalové hmoty. Užívejte 2 až 4 tobolky BCAA před tréninkem a stejný počet po tréninku. Pokud nerady polykáte pilulky, pořiďte si BCAA ve formě nápoje s citrusovou nebo melounovou příchutí.

Celosvětově nejpopulárnější pomocník ke spalování tuku je dozajista Carnitin. Řada sportovců na něj nedá dopustit. Carnitin totiž umožňuje získávání energie z uložených tukových zásob, ovlivňuje metabolismus tuků a jejich následné odbourávání. Navíc posiluje i srdce. Užívá se ráno nalačno a před tréninkem.

Bílkoviny jsou důležité pro hubnutí i rýsování

Během hubnutí i rýsování je potřeba zvýšit příjem bílkovin. Orientační hodnota bílkovin je při redukci 1,8–2 g na 1 kg tělesné hmotnosti. Zařaďte do jídelníčku řecké jogurty, tvarohy, skyry, cottage, vejce a maso. Nemáte-li čas vymýšlet, co ke svačině, nahraďte ji proteinovým nápojem, na němž si navíc smlsnete. Celých 77 % bílkovin obsahuje například tento kokosový protein nebo vanilkový protein.

Základem hubnutí je samozřejmě trénink a zdravé stravování, bez toho to nepůjde. Pokud už ale začnete trénovat, doplňte tělu vše, co potřebuje, abyste co nejvíce podpořily zdravé hubnutí. A výsledky uvidíte už za pár týdnů!


Eva z Ladylab

www.ladylab.cz


 

 

Další články

Rady, tipy, triky
Kofein: účinný spalovač a nakopávač při hubnutí
Kofein: účinný spalovač a nakopávač při hubnutí
Pokud se začneme zajímat více o hubnutí, tak pravděpodobně narazíme na různé produkty, které se označují jako suplementy a mnoho odborníků nám je bude nabízet. K takovým suplementů se řadí také různé spalovače. Podívejme se na jeden přírodní spalovač, který nalezneme i v běžných potravinách – Kofein.
Čtěte více
Rady, tipy, triky
Jsou umělá sladidla vhodná při hubnutí?
Jsou umělá sladidla vhodná při hubnutí?
Když se pustíme do hubnutí, tak zpravidla vyřazujeme sladké potraviny a potraviny, které obsahují bílý cukr. Chvíli to zvládáme, ale pak nám začne cukr a sladká chuť chybět a my často sáhneme po něčem sladkém nebo alespoň po sladidlu, které sladkou chuť navodí. Jsou ale tyto sladidla vhodná pro hubnutí?
Čtěte více
Nahoru