Blog Online Fitness

7 věcí, kterými je způsobeno 95% úspěchu při hubnutí
Rady, tipy, triky

7 věcí, kterými je způsobeno 95% úspěchu při hubnutí

20.07.2020
Soustřeďte se na to co je opravdu podstatné a nevěnujte svou energii a čas drobnostem, které mají minimální vliv na vaše cíle. Podívejme se společně na 7 věcí, kterými je způsobeno 95% úspěchu při hubnutí.

Kalorický deficit

Na kalorickém deficitu je založena většina diet. Není tonic složitého, abychom se do deficitu dostali, musíme za den přijmout méně kalorií, než naše tělo vydá bazálním metabolismem, pohybem a běžnými aktivitami. Zdravý deficit by měl být 5-20%, to znamená, že pokud vydáme přes den 2000 kCal, přijmout bychom měli něco mezi 1600 - 1900 kCal.

 

 

Vyšší příjem bílkovin

Bílkoviny jsou základní makroživinou, která by měla mít v našem jídelníčku podstatné zastoupení. Měli bychom se snažit přidat bílkoviny alespoň do 3 jídel denně. Bílkoviny napomáhají k budování a udržování svalové hmoty, regulují hladinu cukru v krvi, zasytí nás na delší dobu a pomáhají redukovat chutě. Kombinujte živočišné a rostlinné zdroje bílkovin a snažte aby se jejich denní příjem pohyboval okolo 1,5 a 2 g na kilogram váhy.

 

 

Konzumace zeleniny a ovoce

Zelenina a ovoce jsou plné vitamínu, minerálů a vlákniny. Vláknina je pro lidi nestravitelná složka potravy, která napomáhá k čištění trávicího traktu a současně napomáhá k delšímu pocitu sytosti. Především zelenina má také velmi nízkou energetickou denzitu, to znamená, že i když ji zkonzumujete velké množství a zaplníte žaludek, přijmete málo kalorií.

 

 

Pravidelné cvičení

Cvičení napomáhá formování postavy, zlepšuje náladu a také nám pomáhá dostat se snáze do kalorického deficitu, aniž bychom museli výrazně omezovat jídlo. Cvičit bychom měli alespoň 3x - 4x týdně.

 

Přirozený pohyb

Každý pohyb se počítá, a přirozený pohyb, kterým je hlavně chůze a běžné aktivity, které provádíme během dne, jsou skvělými pomocníky, jak se snáze dostat do kalorického deficitu. Snažme se denně ujít zhruba 7 – 10 tisíc kroků, vyměňte výtah za schody.

 

Dostatečný spánek

Kvalitní spánek je velmi podstatný při hubnutí, jelikož ve spánku probíhají důležité biochemické a hormonální procesy, které hubnutí napomáhají. Současně dochází v našem těle k regeneraci a k zmírnění stresu. Neponocujte a spěte alespoň 7 hodin denně.

 

Pravidelnost

Bez pravidelnosti úspěchu nedosáhneme. Je důležité, aby se 6 předchozích bodů stalo součástí našeho životního stylu, abychom je zařadili do našeho běžného života. Pouze pravidelným opakováním dosáhneme úspěchu.

 

Těchto 7 věcí mánejvětší vliv na naše hubnoucí cíle, všechno ostatní je buď málo účinné nebo zcela zbytečné.

 

 

Ing. Kateřina Škrlová 

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

Další články

Rady, tipy, triky
5 podzimních Fit tipů z dílny Online Fitness
5 podzimních Fit tipů z dílny Online Fitness
Podzim máme v plném proudu, a proto jsme pro vás připravili 5 podzimních tipů, které vám zlepší náladu, zatočí s podzimní virózou a ukážou vám, že i v podzimním nevrlém počasí, se stejně máme parádně!
Čtěte více
Rady, tipy, triky
Necvičební aktivity neboli NEAT, proč jsou tak důležité?
Necvičební aktivity neboli NEAT, proč jsou tak důležité?
Objevte sílu běžného pohybu, aktivit které nesouvisí se cvičením nebo sportem – odhalíme vám, proč jsou tak důležité a jak mohou pozitivně ovlivnit vaše zdraví a kondici.
Čtěte více
Nahoru