Blog Online Fitness

Krásnější zadek se cviky, které jsou šetrné pro kolena
Fitness

Krásnější zadek se cviky, které jsou šetrné pro kolena

23.02.2018
Pevný a kulatý zadek chce každá z nás, ale bohužel také trpíme bolesti kolen a klasické dřepy a výpady jsou pro nás velkým oříškem. Musíme se teda s pěkným zadkem rozloučit? Rozhodně NE!

Trénink

Trénink opakujeme alespoň 2x týdně, vždy po 4 kolech. Nezapomínáme na správné provedení cviků, aby svaly zadečku dostaly pořádně zabrat. Tak jdeme na to!

 

  

 

Zašlapování

Postavíme se do mírného poddřepu a levou nohou uděláme zašlápnutí dozadu, poté přitáhneme zpět. Pohyb nohou děláme, co nejrychleji to jde, ale vždy se dotkneme zašlapující nohou země. Stále zůstáváme v podřepu a snažíme se mít zpevněné tělo.

Úkroky

Postavíme se do mírného podřepu, zpevníme celé tělo a uděláme menší úkrok do strany. Váhu máme celou dobu na stojné noze. Přitáhneme nohu zpět a opakujeme v co nejrychlejším tempu.

 

Zanožování

Postavíme se rovně, můžeme se opřít rukou o stěnu a s výdechem zanožíme nohu, co nejvíce nahoru. S nádechem ji přitáhneme zpět. Pohyb provádíme pomalu, ale plynule. Dbáme na zpevněný trup těla, a abychom se nepředkláněli.

 

Mrtvý tah

Mrtvý tah má několik různých provedení, ale všechny vycházejí ze standartního cviku. Cvik začíná v podřepu s chodidly na šířku ramen, v rukou držíme velkou činku, nebo jednoruční činky. Pro domácí posilování lze použít například láhve s vodou. S výdechem a zpevněnými zády a břichem se začneme pomalu zvedat do stoje až do napnutých kolen. Páteř nesmí být prohnutá. Činky se pomalu zvedají pod pas. S nádechem spouštíme činky zpět. Záda nesmí být prohnutá!

Zvedání nohy v leže

Lehneme si na zem, pokrčíme horní nohu a s výdechem ji zvedneme nahoru. S nádechem pomalu spouštíme dolů. Pohyb provádíme v pomalém tempu, ale plynule. 

 

Ing. Kateřina Škrlová

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

 

Online Fitness

 

Další články

Fitness
Silové kardio, způsob hubnutí a budování svalů, který tě bude bavit
Silové kardio, způsob hubnutí a budování svalů, který tě bude bavit
Celá naše fitness společnost je rozdělena na dva tábory – kardio a posilování. Oba druhy cvičení mají své výhody a nevýhody a oba jsou pro každého z nás jinak efektivní. Tak co je lepší, posilovat nebo běhat? Odpověď je jednoduchá: OBOJÍ!
Čtěte více
Fitness
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Po porodu jsem měla jako téměř každá maminka nějaké ty kila navíc a brzy jsem z nich byla opravdu nešťastná, jelikož ne a ne shodit, spíše naopak. Na dojíždění do fitness center jsem neměla čas ani energii a platit si osobního trenéra bylo pro mě finančně nepřijatelné. Naštěstí jsem našla řešení.
Čtěte více
Nahoru