Blog Online Fitness

12-minutový trénink pro pevnější břicho
Fitness

12-minutový trénink pro pevnější břicho

30.01.2019
Není čas ztrácet čas, a proto si naše trenérka Markéta Stoklasová připravila krátký, pouze 12-minutový trénink pro pevnější a štíhlejší břicho.

 

Trénink

Trénink obsahuje 4 cviky pro pevnější a štíhlejší břicho. V tomto tréninku nebudeme počítat žádná opakování, ale každý cvik odcvičíme po dobu 3 minut. Celou dobu dbáme na správné provedení všech cviků, pokud by nám ke konci časového limitu už docházely síly, tak cviky provádíme pomaleji, ale stále s precizní technikou. Pokud náhodou nezvládneme celé 3 minuty, tak se vůbec nemusíme bát toho, abychom trénink zkrátili na 2 minuty nebo na 1 minutu a až se budeme zlepšovat, tak minutky přidávat. 

 

Na kompletní provedení cviků se můžeme podívat na videu níže.

 

 

Cviky

Kroužení

Lehneme si zem, zvedneme nohy a začneme kroužit pánví. Dbáme na to, aby se nám nadzvedával zadeček, kterým kroužíme. Pravidelně dýcháme.

 

 

Střecha

Zaujmeme pozici ve vzporu na loktech, zpevníme střed těla a s výdechem nadzvedneme zadek tak, aby naše tělo vytvořilo pomyslnou střechu. V horní pozici chvíli vydržíme a pomalu se vracíme do pozice vzporu, kde opět chvíli vydržíme.

 

 

Zvedání nohy

Vezmeme si židli, kterou zapřeme o stěnu nebo jinou pevnou překážku, aby nám židle neujela. Zapřeme se rukama o židli a pomalu dáme zadek níže k zemi, v dolní pozici chvíli vydržíme a vracíme se zpět nahoru do napnutých loktů, v horní pozici přitáhneme koleno k hrudi. Středa těla je stále zpevněný, nijak se neprohýbáme a pravidelně dýcháme. S každým opakováním střídáme nohy.

 

 

Přítahy

Lehneme si na zem, pokrčíme levou nohu, napneme levou ruku a pravou nohu, kterou mírně nadzvedneme. S výdechem zvedneme nohu nahoru a přitáhneme k ní napnutou ruku. Cvik provádíme 1,5 minuty na jednu stranu a 1,5 minuty na druhou stranu. Pokud by to pro nás bylo málo, tak můžeme cvik opakovat 3 minuty na každou stranu.

 

 

 

Ing. Kateřina Škrlová 

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

Další články

Fitness
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Po porodu jsem měla jako téměř každá maminka nějaké ty kila navíc a brzy jsem z nich byla opravdu nešťastná, jelikož ne a ne shodit, spíše naopak. Na dojíždění do fitness center jsem neměla čas ani energii a platit si osobního trenéra bylo pro mě finančně nepřijatelné. Naštěstí jsem našla řešení.
Čtěte více
Fitness
Fitness program ONFIT 2.1 startuje 18.ledna!
Fitness program ONFIT 2.1 startuje 18.ledna!
Přidej se! Cvič ve svém obýváku pod vedením skvělých českých trenérek, makej během fitness výzev a uč se od nutriční koučky. Čeká tě 8-týdenní jízda za lepší postavou. ONFIT 2.1: 8-týdenní fitness a výživový program startuje 18.ledna!
Čtěte více
Nahoru