Blog Online Fitness

12-minutový trénink pro pevnější břicho
Fitness

12-minutový trénink pro pevnější břicho

30.01.2019
Není čas ztrácet čas, a proto si naše trenérka Markéta Stoklasová připravila krátký, pouze 12-minutový trénink pro pevnější a štíhlejší břicho.

 

Trénink

Trénink obsahuje 4 cviky pro pevnější a štíhlejší břicho. V tomto tréninku nebudeme počítat žádná opakování, ale každý cvik odcvičíme po dobu 3 minut. Celou dobu dbáme na správné provedení všech cviků, pokud by nám ke konci časového limitu už docházely síly, tak cviky provádíme pomaleji, ale stále s precizní technikou. Pokud náhodou nezvládneme celé 3 minuty, tak se vůbec nemusíme bát toho, abychom trénink zkrátili na 2 minuty nebo na 1 minutu a až se budeme zlepšovat, tak minutky přidávat. 

 

Na kompletní provedení cviků se můžeme podívat na videu níže.

 

 

Cviky

Kroužení

Lehneme si zem, zvedneme nohy a začneme kroužit pánví. Dbáme na to, aby se nám nadzvedával zadeček, kterým kroužíme. Pravidelně dýcháme.

 

 

Střecha

Zaujmeme pozici ve vzporu na loktech, zpevníme střed těla a s výdechem nadzvedneme zadek tak, aby naše tělo vytvořilo pomyslnou střechu. V horní pozici chvíli vydržíme a pomalu se vracíme do pozice vzporu, kde opět chvíli vydržíme.

 

 

Zvedání nohy

Vezmeme si židli, kterou zapřeme o stěnu nebo jinou pevnou překážku, aby nám židle neujela. Zapřeme se rukama o židli a pomalu dáme zadek níže k zemi, v dolní pozici chvíli vydržíme a vracíme se zpět nahoru do napnutých loktů, v horní pozici přitáhneme koleno k hrudi. Středa těla je stále zpevněný, nijak se neprohýbáme a pravidelně dýcháme. S každým opakováním střídáme nohy.

 

 

Přítahy

Lehneme si na zem, pokrčíme levou nohu, napneme levou ruku a pravou nohu, kterou mírně nadzvedneme. S výdechem zvedneme nohu nahoru a přitáhneme k ní napnutou ruku. Cvik provádíme 1,5 minuty na jednu stranu a 1,5 minuty na druhou stranu. Pokud by to pro nás bylo málo, tak můžeme cvik opakovat 3 minuty na každou stranu.

 

 

 

Ing. Kateřina Škrlová 

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

Další články

Fitness
Program do plavek ONFIT30 startuje 15. května!
Program do plavek ONFIT30 startuje 15. května!
V půlce května startuje náš nejnáročnější program ONFIT30: Intenzivní měsíční program do plavek. Těšit se můžete na intenzivní 30 minutové lekce s “nevinným” označením + , které v sobě ponese docela slušnou makačku se zaměřením na tvarování postavy.
Čtěte více
Fitness
ONFIT Start & Restart 2023: Fitness program, který tě přivede zpátky k pohybu
ONFIT Start & Restart 2023: Fitness program, který tě přivede zpátky k pohybu
5 týdenní fitness program ONFIT Start & Restart začíná pod vedením trenérek z Online Fitness už 16.října a je určený hlavně pro ty z vás, kteří se k pravidelnému cvičení po čase vracejí nebo chtějí s pravidelným pohybem začít.
Čtěte více
Nahoru