Blog Online Fitness

Do formy No. 6 – Pevná záda
Fitness

Do formy No. 6 – Pevná záda

16.04.2017
Správné držení těla ovlivňuje výrazně naše zdraví. Pokud se hrbíme a máme nedostatek pohybu, tak celé naše tělo trpí. Naše trenérka Silva si připravila pro nás tři jednoduché cviky pro pevná záda.

Online Fitness

Bolest zad se může projevit u každého z nás, ať je nám 20 nebo 60. Vždy je tato bolest velmi nepříjemná a dokáže nás vyřadit zcela z provozu, a proto bychom bolesti měli předcházet. Na videu nám trenérka Silva ukazuje tři efektivní cviky, které bychom měli cvičit alespoň 1x týdně.

 

 

 

Kobra

Lehneme si na bříško, zatneme zadeček a pomalu se zvedáme na rukou. Chvíli vydržíme v horní pozici a pokládáme hrudník zpět na zem. Při pohybu nahoru vydechujeme a při pohybu zpět se nadechujeme. Celé cvičení provádíme velmi pomalu.

 

 

Noha-ruka

Klekneme si na všechny čtyři, zpevníme střed těla a s výdechem zvedneme pravou ruku a levou nohu, až do úplného napnutí. V napnuté pozici chvíli vydržíme a s nádechem spustíme nohu i ruku zpět do počáteční polohy. Celý cvik opakujeme i na druhou stranu.

 

 

Pokládání kolen

Lehneme si na záda, napneme ruce a pokrčíme nohy. S výdechem spustíme kolena na jednu stranu, chvíli vydržíme a s nádechem vrátíme zpět do počáteční polohy. Stejný pohyb opakujeme i na druhou stranu. 

 

 

 

Ing. Kateřina Škrlová

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

 

Další články

Fitness
ONFIT23: Trenérka za každými dveřmi
ONFIT23: Trenérka za každými dveřmi
Datum 16. ledna si poznačte do kalendářů! Je to den kdy vlítneme do vašich domovů a budeme na vás číhat se cvičením za každými dveřmi! Čeká vás 6 týdnů skvělého pohybu v programu ONFIT23.
Čtěte více
Fitness
4 cviky pro pevné paže a ramena s Denisou Dráb
4 cviky pro pevné paže a ramena s Denisou Dráb
Naše expertka na posilování vršku těla je jednoznačně Denisa Dráb, se kterou si můžete zacvičit lekci Pevné Paže nebo Břicho Prsa Paže Záda. Tentokrát se Denča chopila činek a vzala si do parády paže a ramena. 4 cviky, po kterých tě ruce budou sice neskutečně pálit, ale v tričku budou pořádně hot!
Čtěte více
Nahoru