Blog Online Fitness

Vzpor - Trénink, kterým posílíš všechny problémové partie
Fitness

Vzpor - Trénink, kterým posílíš všechny problémové partie

01.10.2017
Mezi problémové partie žen patří břicho, zadek a uvolněné paže. Naše trenérka Monika si pro nás připravila trénink, kterým lze posílit všechny tyto problematické partie těla. Tak jdeme na to!

Online Fitness

 

Trénink

Po celou dobu tréninku dbáme na správné provedení cviků, které si můžeme prohlédnout buď na videu o pár řádků níže, nebo se podíváme na obrázky v druhé polovině článku. Trénink provádíme ve třech kolech po 12 opakování, pouze z bočního vzporu vydržíme vždy alespoň 30 sekund – pokud to půjde, tak až 1 minut.

 

 

 

Cviky

Dopředu – dozadu

Zaujmeme pozici ve vzporu na loktech a s nádechem pohneme celým tělem mírně dopředu a s výdechem zase zpět do výchozí pozice. Dbáme na to, abychom se nijak neprohýbali, nezvedali zadek a hlavně, aby bylo tělo v jedné rovině. Zkrátka stále v ukázkovém vzporu. Snažíme se mít zatnutý zadek a zpevněné bříško.

 

 

Zanožení ve vzporu

Zaujmeme pozici ve vzporu na loktech a s výdechem zvedneme jednu nohu nahoru, s nádechem ji opět položíme zpět a zvedneme druhou. Dbáme na to, abychom se nijak neprohýbali, nezvedali zadek a hlavně, aby bylo tělo v jedné rovině. Stále v ukázkovém vzporu. Snažíme se mít zatnutý zadek a zpevněné bříško.

 

 

Boční vzpor

Lehneme si na bok, opřeme se o loket a zvedneme pánev a bříško nad zem. Zpevníme střed těla a vydržíme. Pravidelně dýcháme, nijak se nepředkláníme ani nezakláníme.

 

 

Zvedání na dlaně

Zaujmeme pozici ve vzporu na dlaních a s výdechem ohneme jednu ruku a opřeme se o loket, následujeme ji i druhou rukou, abychom skončili ve vzporu na loktech. Nadechneme se a s výdechem se zvedneme zpět na dlaně.

 

 

Ing. Kateřina Škrlová

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

 

 

 

Další články

Fitness
4 cviky pro pevné paže a ramena s Denisou Dráb
4 cviky pro pevné paže a ramena s Denisou Dráb
Naše expertka na posilování vršku těla je jednoznačně Denisa Dráb, se kterou si můžete zacvičit lekci Pevné Paže nebo Břicho Prsa Paže Záda. Tentokrát se Denča chopila činek a vzala si do parády paže a ramena. 4 cviky, po kterých tě ruce budou sice neskutečně pálit, ale v tričku budou pořádně hot!
Čtěte více
Fitness
ONFIT23: Trenérka za každými dveřmi
ONFIT23: Trenérka za každými dveřmi
Datum 16. ledna si poznačte do kalendářů! Je to den kdy vlítneme do vašich domovů a budeme na vás číhat se cvičením za každými dveřmi! Čeká vás 6 týdnů skvělého pohybu v programu ONFIT23.
Čtěte více
Nahoru