Blog Online Fitness

Gumička ti dá pořádně zabrat, aneb 4 cviky pro pevnější zadek
Fitness

Gumička ti dá pořádně zabrat, aneb 4 cviky pro pevnější zadek

03.12.2018
Cviků pro pevnější a kulatější zadeček není nikdy dost. Běžně vám ukazujeme tréninky s vlastní váhou nebo s činkami. Dnes se ale podíváme na skvělou pomůcku, kterou je vhodné mít doma – na gumičku.

 

Gumičky

Gumičky a různé gumy se staly v poslední době velmi oblíbené, jelikož lze s nimi provádět velké množství cviků, u kterých lze nastavit různou obtížnost podle úchytu gumičky. Gumičky můžeme zakoupit ve všech sportovních obchodech a lze si vybrat z mnoha variant odporu, dle naší fyzické kondice a síly. Gumičkou můžeme posilovat všechny partie, ale dnes se zaměříme na zadeček a jeho zpevnění.

 

Trénink

Trénink provádíme po 20 opakování na každou nohu a ve 3 kolech. Cviky, kde výrazně využíváme odporu gumy, provádíme v pomalejším tempu. Po celou dobu tréninku dbáme na správné provedení techniky.

 

 

 

 

Výpad zanožení

Postavíme se rovně, gumičku si obmotáme kolem nohou, zpevníme střed těla a uděláme krok dozadu. Z této pozice půjdeme do výpadu, kde chvíli vydržíme, následně se narovnáme a zanožíme zadní nohu. U cviku pravidelně dýcháme.

 

 

Skok do dřepu

Gumičku si obmotáme kolem nohou a postavíme se mírně rozkročmo, abychom gumičku napnuli. Následně uskočíme do širokého dřepu a gumičku roztáhneme ještě více. Pohyb opakujeme.

 

 

Zanožení

Klekneme si na zem, gumičku si obmotáme kolem nohou tak, abychom měli jeden kus pod levým kolenem a druhý na pravé šlapce nohy. Pravou nohu zvedneme a snažíme se ji dát co nejvýše a nejdále. Celou dob mám rovná záda a zpevněný střed těla. Nijak ne neprohýbáme ani nehrbíme.

 

 

Přítahy

Gumičku si obmotáme kolem nohou a lehneme si na břicho. Zpevníme střed těla a dbáme na to, abychom měli břicho stále na podložce. S výdechem ohneme jednu nohu a snažíme se ji dostat, co nejblíže k zadku.

 

Ing. Kateřina Škrlová 

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

 

 

Další články

Fitness
ONFIT12: 12-týdenní online proměna s Online Fitness
ONFIT12: 12-týdenní online proměna s Online Fitness
Chcete se po Novém roce dostat do životní formy? Tentokrát na to nebudete sami! Připravili jsme pro vás speciální facebookovou skupinu ONFIT12, ve které vás budeme 12 týdnů učit jak na zdravý životní styl bez diet, jak se jednou provždy zbavit nadbytečných kilogramů nebo jak zpevnit postavu a získat novou svalovou hmotu.
Čtěte více
Fitness
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Po porodu jsem měla jako téměř každá maminka nějaké ty kila navíc a brzy jsem z nich byla opravdu nešťastná, jelikož ne a ne shodit, spíše naopak. Na dojíždění do fitness center jsem neměla čas ani energii a platit si osobního trenéra bylo pro mě finančně nepřijatelné. Naštěstí jsem našla řešení.
Čtěte více
Nahoru