Blog Online Fitness

Poznej své tělo: Triceps! 4 efektivní cviky pro pevnější tricepsy
Fitness

Poznej své tělo: Triceps! 4 efektivní cviky pro pevnější tricepsy

07.11.2018
Plandavé paže, noční můra všech žen. Bohužel je tato můra velmi reálna a povolené tricepsy nás dohání k šílenství. Podívejme se v našem seriálu na tuto svalovou partii a ukažme si efektivní trénink pro pevnější triceps.

 

Triceps neboli trojhlavý sval pažní je důležitý sval pro správnou funkci ruky. Zajišťuje natahování loketního kloubu. Laicky řečeno, díky němu můžeme propnout ruku. Jak už název napovídá, tak tricepsový sval se skládá ze tří hlav: dlouhá hlava (caput longum), hlava vnější (caput laterale) a hlava vnitřní (caput mediale).

 

 

Trénink

Tricepsové svaly můžeme posilovat na mnoha našich lekcích, kde se této problémové partii trenéři často věnují. Pokud bychom se chtěli zaměřit převážně na posilování rukou a hrudníku, tak na nic nečekáme a přihlásíme se na lekci Pevné Paže. Tento skvělý trénink si pro nás připravila naše trenérka Zuzka, která má pevné paže jako skála, protože ví jak na to! Trénink opakujeme po 20 opakování ve 4 kolech.

 

 

 

Tricepsové kliky

Lehneme si na zem, zpevníme střed těla a zaujmeme pozici v kliku na kolenou. S nádechem ohneme lokty a jdeme k zemi. Dole vydržíme malou chvíli a s výdechem se vracíme do výchozí pozice.

 

Tricepsové dipy

Opřeme se o židli, zpevníme střed těla, do levé ruky uchopíme činku a s výdechem ruku propneme dozadu. V krajní pozici chvíli vydržíme a s nádechem se vracíme zpět do výchozí pozice. 

 

 

Kliky o židli

Opřeme si židli o stěnu, aby nám nepodjela. Otočíme se k ni zády a opřeme se o sedák rukama. Nohy dáme, co nejdále od židle a s nádechem ohneme ruce v loktech. S výdechem se vracíme zpět do napnutých rukou.

 

 

Tlaky

Zpevníme střed těla, oběma rukama uchopíme činku a dáme ji za hlavu. S výdechem propneme ruce úplně nad hlavu a s nádechem pomalu zase ruce ohýbáme.

 

 

Další články ze série Poznej své tělo:

  

 

 

 

Další články

Fitness
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Kvílela jsem, nadávala a bušila pěstí do podlahy, že už nemůžu, ale… DALA JSEM TO!
Po porodu jsem měla jako téměř každá maminka nějaké ty kila navíc a brzy jsem z nich byla opravdu nešťastná, jelikož ne a ne shodit, spíše naopak. Na dojíždění do fitness center jsem neměla čas ani energii a platit si osobního trenéra bylo pro mě finančně nepřijatelné. Naštěstí jsem našla řešení.
Čtěte více
Fitness
7 minutové cvičení stačí ke spálení 100 kalorií
7 minutové cvičení stačí ke spálení 100 kalorií
Znáš frázi: ,,1 hodina z tvého dne jsou pouhé 4%.“? Podle ní bys měla každý den zvládnout hodinu cvičení, avšak u mnohých z nás je realita zcela jiná. Cvičit hodinu je samozřejmě vždy lepší, ale pokud nestíháš, stačí i pouhých 7 minut. Přijde ti to moc krátké na to, aby to byla pravda? Pokračuj ve čtení.
Čtěte více
Nahoru