Blog Online Fitness

Poznej své tělo: Hamstringy! TOP 4 cviky na hamstringy a zadek
Fitness

Poznej své tělo: Hamstringy! TOP 4 cviky na hamstringy a zadek

09.10.2018
Hamstringy jsou stehenní svaly, které jsou u žen velmi přehlížené. Přitom se jedná o jedny z větších svalů v našem těle. Podívejme se k čemu je tato skupina svalů důležitá a na trénink, který nám je pomůže posílit.

 

Hamstringy obecně

 

Jedná se o skupinu svalů, které nalezneme na zádní části stehen. Jsou právě ty partie, kde se většině žen tvoří celulitida. Hamstring se skládají ze tří svalů: dvojhlavý sval stehenní, poloblanitý a pološlašitý sval. Tyto svaly jsou funkčně velice důležité, jelikož nám umožňují pohyb nohy v koleni. Pokud tyto svaly dostatečně neposilujeme, tak riskujeme poranění kolene a menisku.

 

 

Hamstringy jsou pro ženy důležité především proto, že se jedná o jedny z větších svalů našeho těla. A jak již víme, tak čím více svalové hmoty máme, tím máme rychlejší spalování a metabolismus. Jednoduše řečeno, rychleji hubneme. Hamstringy jsou přesně ty svaly, které chceme posilovat, pokud chceme zmírnit projevy celulitidy. V neposlední řadě by nás také mohlo zajímat to, že právě hamstringy nám pomáhají k rychlejšímu běhu. Pokud se tedy věnujeme běhání a chceme být rychlejší, tak bychom měli opět posilovat zadní stranu stehen.

 

Trénink

 

 

Kmity s nataženou nohou

Lehneme si na zem, nohy dáme na židli, zvedneme pánev tak vysoko, aby bylo tělo vodorovně s hrudí, a jednu nohu dáme nataženou nahoru. V této pozici kmitáme pánví pár centimetrů dolů a nahoru. Nepokládáme zadek na zem.

 

Zvedání zadečku

Lehneme si na zem, nohy dáme na židli, zvedneme pánev a zpevníme střed těla. Zadek dáváme nahoru a dolů. Zadeček nepokládáme na zem, ale jdeme těsně nad ní.

 

 

Výkopy

Lehneme si na zem, nohy dáme na židli, nadzvedneme zadeček těsně nad zem a uděláme výkop jednou nohou, kdy nadzvedneme pánev. Nohu se snažíme dostat, co nejdále k hlavě. Při návratu do výchozí pozice, tak zadeček nepokládáme na zem. Stále máme zpevněný střed těla.

 

Přítah kolene

Lehneme si na zem, nohy dáme na židli, zvedneme pánev tak vysoko, aby bylo tělo vodorovně s hrudí, a na střídačku přitahujeme koleno k hrudi. Noha je stále ohnutá a pánev držíme ve vodorovné poloze s hrudí. Celou dobu máme zpevněný střed těla.

 

 

Další články ze série Poznej své tělo:

  


Ing. Kateřina Škrlová 

Redaktorka OnlineFitness.cz
online fitness

 

Online Fitness

 

Další články

Fitness
7 minutové cvičení stačí ke spálení 100 kalorií
7 minutové cvičení stačí ke spálení 100 kalorií
Znáš frázi: ,,1 hodina z tvého dne jsou pouhé 4%.“? Podle ní bys měla každý den zvládnout hodinu cvičení, avšak u mnohých z nás je realita zcela jiná. Cvičit hodinu je samozřejmě vždy lepší, ale pokud nestíháš, stačí i pouhých 7 minut. Přijde ti to moc krátké na to, aby to byla pravda? Pokračuj ve čtení.
Čtěte více
Fitness
ONFIT START & RESTART: 5-Týdenní program pro začátečníky začíná už 4. října
ONFIT START & RESTART: 5-Týdenní program pro začátečníky začíná už 4. října
V pondělí 4. října startuje program ONFIT START & RESTART, který je určen pro ty, kteří se cvičením začínají nebo se k pravidelnému pohybu chtějí po pauze vrátit.
Čtěte více
Nahoru